O nas

Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj powstało w 2012 roku.Tworzą go ludzie od lat związani ze środowiskiem wspinaczkowym. Wspinacze z krwi i kości. Podróżnicy-pasjonaci.

Podczas pobytu w Centrum, o Twoje bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani instruktorzy, na których wiedzę i wsparcie możesz zawsze liczyć. W przerwach od treningu możesz skorzystać z bogatej oferty naszego „klimatycznego” bistra. Czeka na Ciebie aromatyczna kawa, zdrowe koktajle i wiele, wiele więcej. Przekonaj się sam!

Dołożymy wszelkich starań, aby chwile spędzone w Centrum Wspinaczkowym Tarnogaj były doskonale spędzonym czasem.

Instruktorzy

Renata Adamska

Jestem Instruktorem Sportu, specjalność: Wspinaczka Sportowa. Pierwsze wspinaczkowe kroki stawiałam w Sokolikach, a pierwsza fascynacja wspinaczką szybko przerodziła się w trwającą do dziś pasję. Połączenie wspinaczki, podróżowania i poznawania ludzi stworzyło mieszankę, która nieustannie napędza mnie do działania.

Mateusz ‘Dejnar’ Dejnarowicz

Instruktor Dyscypliny Sportu, kierunek: Wspinaczka. Uprawnienia Państwowe.

Instruktor Wspinaczki, Wspinacz, Narciarz, Ratownik Górski – krócej: wychowany w Karkonoszach. Uczę wspinania od ponad 7 lat, wspinam się od 16. Ogromny fan przekazywania tego co działa i sprawdza się w każdych warunkach. Uwielbiam wspinanie rysowe, skomplikowane operacje sprzętowe i autoratownictwo.

Oczyma Kumpli: we wspinaniu „koń” o niespożytej energii i entuzjazmie 🙂 Wspinacz wszechstronny, z szerokim spektrum doświadczeń: od krótkich siłowych dróg, poprzez ryzykowne trady i górskie drogi wielowyciągowe, latem i zimą. Gdzie tylko może zabiera narty – wszak dlaczego po śniegu na piechotę!? Przewlekle chory na dobre rysowe kliny, długie lodowe wyciągi i dużą ilość świeżego śniegu pod szeroką nartą.

Bartosz Nowik

Instruktor Wspinaczki PZA, Instruktor Sportu o specjalności Wspinaczka Sportowa.

Wspinanie stanowi dla mnie nieodzowny element codzienności. Od przeszło dziesięciu lat z nieustannie rosnącą motywacją odkrywam kolejne wymiary ,,pionowego świata”. Każdego roku wyznaczam sobie nowe cele i zadania, dzięki którym rozwijam się oraz poszerzam obszar posiadanego doświadczenia.

We wspinaniu najbardziej cenię moment pełnego zaangażowania, a także wewnętrznego wyciszenia. Lubię różnorodność „wrażeń” jaką daje wspinaczka w rejonach piaskowcowych, stąd też należą do najchętniej przeze mnie odwiedzanych.

Jestem typem organizatora. Z pełnym zapałem zajmuję się planowaniem wyjazdów i szkoleń w skałach. Dbam o wysoki poziom prowadzonych przeze mnie zajęć w oparciu o aktualną wiedzę z zakresu metodyki treningu wspinaczkowego.

Praca instruktorska jest dla mnie pasją. Przekazywanie wyznawanych wartości i dzielenie się wiedzą daje mi mnóstwo satysfakcji. Obserwowanie sukcesów swoich podopiecznych jest najlepszą nagrodą za włożony trud i poświęcony czas.

Jeśli szukasz sposobu na podniesienie swojego poziomu wspinaczkowego- zapraszam na zajęcia!

Paweł Kaczała

Wspinanie jest moją pasją i robię to już od 13 lat z mniejszymi i większymi przerwami na codzienność. Zaczynałem w małej miejscowości, pośród pasjonatów kujących drogi w ścianie stodoły. To, co lubię we wspinaniu, to oderwanie od codzienności, wyciszenie i jednocześnie skupienie całego siebie tylko na tej jednej czynności. W skałach najwięcej frajdy daje mi wspinanie onsight a w górach trudne tradowe wielowyciągi. Zimą trening na panelu urozmaicam poprzez starty w towarzyskich zawodach bulderowych. Jestem osobą z natury aktywną, więc zdarza mi się chodzić po górach (szczególnie zimą), spacerować po taśmie (slackline), przeciskać tyłek przez dziury w ziemi (zwane jaskiniami), plątać liny na drzewach, a potem z nich skakać i zjeżdżać (tyrolki, skoki wahadłowe). Jeśli poznałeś choć jedną z tych aktywności, na pewno znajdziemy wspólny język.
Od kilku lat prowadzę zajęcia ze wspinaczki, przekazując zdobytą wiedzę i doświadczenie. Jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa.

Kajetan Ostrowski

Instruktor sportu wyspecjalizowany pod kątem wspinania sportowego – uprawnienia państwowe.

Mimo rozpoczęcia swojej przygody wspinaczkowej nad Bałtykiem (Trójmiasto) dość szybko i intensywnie zacząłem zagłębiać się w nową pasję, która wyparła poprzednią również sportową, trwającą aż osiemnaście lat. Po pierwszych zajęciach boulderowych wiedziałem, że sporą część czasu wolnego będę poświęcać wspinaniu; to właśnie bouldering zwrócił moją uwagę na hipnotyczny charakter ruchu ciała i czystą formę zmagania się z grawitacją. Linowe wyzwania wysokościowe na turniach Rudaw i Sokolików pojawiły się później i oczarowały mnie równie skutecznie – bliskość natury, przełamywanie własnych barier stresu, czarujące pejzaże górskie i ludzie, z którymi można dzielić skalne doświadczenia: to wszystko sprawia, że nie potrafię już wyobrazić sobie życia bez wspinania, daleko od skał.
Chętnie przekażę swoją wiedzę i doświadczenia innym aby „zarazić” tą wyjątkową pasją.
W treningu kładę duży nacisk na aktywność uzupełniającą. Dogłębne analizowanie szczegółów techniki oraz konkretnych ruchów pod możliwie najefektywniejsze przejścia w stylu RP – to składowe preferowanego przeze mnie sposobu wspinania. Wszystko to aby móc cieszyć się długimi sesjami wspinaczkowymi

Patryk Pietrań

Ze wspinaczką zapoznałem się na studiach. To była miłość od pierwszego balda i już po pierwszych zajęciach wiedziałem, że wspinanie stanie się sporą częścią mojego życia. Tak też się stało. Obecnie wspinam się głównie na baldach i drogach sportowych w skałach. Najbardziej lubię wysokie problemy bulderowe i drogi w płytach z dynamicznymi ruchami i skokami.
Wspinaczka to dla mnie przede wszystkim pasja, niezapomniane wyjazdy, niesamowici ludzie i sport który intensywnie trenuje. Na sekcjach mam okazję dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z innymi i zarażać innych swoim zamiłowaniem do wspinaczki. Treningi ze mną nie należą do lekkich ale jeśli tylko macie chęci do doskonalenia swoich umiejętności i zdolności fizycznych to będą dawały dużo satysfakcji.
Oprócz tego jestem też fizjoterapeutą oraz prowadzę kanał poświęcony wspinaczce na YouTube (OnTheWall)

Recepcja

Amina

Już po pierwszych treningach wiedziałam, że wspinanie stanie się dla mnie czymś ważnym. Zaczęło się od liny, ale z czasem spróbowałam swoich sił również w boulderingu i tak już zostało:) Dzięki pracy na Tarnogaju poznałam wiele osób, z którymi mogę dzielić tę pasję.  Moim ulubionym rejonem jest Machov/bor.