O nas

Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj powstało w 2012 roku. Tworzą go ludzie od lat związani ze środowiskiem wspinaczkowym. Wspinacze z krwi i kości. Podróżnicy-pasjonaci.

Podczas pobytu w Centrum, o Twoje bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani instruktorzy, na których wiedzę i wsparcie możesz zawsze liczyć. W przerwach od treningu możesz skorzystać z bogatej oferty naszego „klimatycznego” bistra. Czeka na Ciebie aromatyczna kawa, zdrowe koktajle i wiele, wiele więcej. Przekonaj się sam!

Dołożymy wszelkich starań, aby chwile spędzone w Centrum Wspinaczkowym Tarnogaj były doskonale spędzonym czasem.

Instruktorzy

Renata Adamska

Jestem Instruktorem Sportu, specjalność: Wspinaczka Sportowa. Pierwsze wspinaczkowe kroki stawiałam w Sokolikach, a pierwsza fascynacja wspinaczką szybko przerodziła się w trwającą do dziś pasję. Połączenie wspinaczki, podróżowania i poznawania ludzi stworzyło mieszankę, która nieustannie napędza mnie do działania.

Mateusz ‘Dejnar’ Dejnarowicz

Instruktor Dyscypliny Sportu, kierunek: Wspinaczka. Uprawnienia Państwowe.

Instruktor Wspinaczki, Wspinacz, Narciarz, Ratownik Górski – krócej: wychowany w Karkonoszach. Uczę wspinania od ponad 7 lat, wspinam się od 16. Ogromny fan przekazywania tego co działa i sprawdza się w każdych warunkach. Uwielbiam wspinanie rysowe, skomplikowane operacje sprzętowe i autoratownictwo.

Oczyma Kumpli: we wspinaniu „koń” o niespożytej energii i entuzjazmie 🙂 Wspinacz wszechstronny, z szerokim spektrum doświadczeń: od krótkich siłowych dróg, poprzez ryzykowne trady i górskie drogi wielowyciągowe, latem i zimą. Gdzie tylko może zabiera narty – wszak dlaczego po śniegu na piechotę!? Przewlekle chory na dobre rysowe kliny, długie lodowe wyciągi i dużą ilość świeżego śniegu pod szeroką nartą.

Paweł Kaczała

Wspinanie jest moją pasją i robię to już od 13 lat z mniejszymi i większymi przerwami na codzienność. Zaczynałem w małej miejscowości, pośród pasjonatów kujących drogi w ścianie stodoły. To, co lubię we wspinaniu, to oderwanie od codzienności, wyciszenie i jednocześnie skupienie całego siebie tylko na tej jednej czynności. W skałach najwięcej frajdy daje mi wspinanie onsight a w górach trudne tradowe wielowyciągi. Zimą trening na panelu urozmaicam poprzez starty w towarzyskich zawodach bulderowych. Jestem osobą z natury aktywną, więc zdarza mi się chodzić po górach (szczególnie zimą), spacerować po taśmie (slackline), przeciskać tyłek przez dziury w ziemi (zwane jaskiniami), plątać liny na drzewach, a potem z nich skakać i zjeżdżać (tyrolki, skoki wahadłowe). Jeśli poznałeś choć jedną z tych aktywności, na pewno znajdziemy wspólny język.
Od kilku lat prowadzę zajęcia ze wspinaczki, przekazując zdobytą wiedzę i doświadczenie. Jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa.