O nas

Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj powstało w 2012 roku.Tworzą go ludzie od lat związani ze środowiskiem wspinaczkowym. Wspinacze z krwi i kości. Podróżnicy-pasjonaci.

Podczas pobytu w Centrum, o Twoje bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani instruktorzy, na których wiedzę i wsparcie możesz zawsze liczyć. W przerwach od treningu możesz skorzystać z bogatej oferty naszego „klimatycznego” bistra. Czeka na Ciebie aromatyczna kawa, zdrowe koktajle i wiele, wiele więcej. Przekonaj się sam!

Dołożymy wszelkich starań, aby chwile spędzone w Centrum Wspinaczkowym Tarnogaj były doskonale spędzonym czasem.

Instruktorzy

Renata Adamska

Jestem Instruktorem Sportu, specjalność: Wspinaczka Sportowa. Pierwsze wspinaczkowe kroki stawiałam w Sokolikach, a pierwsza fascynacja wspinaczką szybko przerodziła się w trwającą do dziś pasję. Połączenie wspinaczki, podróżowania i poznawania ludzi stworzyło mieszankę, która nieustannie napędza mnie do działania.

Mateusz ‘Dejnar’ Dejnarowicz

Instruktor Dyscypliny Sportu, kierunek: Wspinaczka. Uprawnienia Państwowe.

Instruktor Wspinaczki, Wspinacz, Narciarz, Ratownik Górski – krócej: wychowany w Karkonoszach. Uczę wspinania od ponad 7 lat, wspinam się od 16. Ogromny fan przekazywania tego co działa i sprawdza się w każdych warunkach. Uwielbiam wspinanie rysowe, skomplikowane operacje sprzętowe i autoratownictwo.

Oczyma Kumpli: we wspinaniu „koń” o niespożytej energii i entuzjazmie 🙂 Wspinacz wszechstronny, z szerokim spektrum doświadczeń: od krótkich siłowych dróg, poprzez ryzykowne trady i górskie drogi wielowyciągowe, latem i zimą. Gdzie tylko może zabiera narty – wszak dlaczego po śniegu na piechotę!? Przewlekle chory na dobre rysowe kliny, długie lodowe wyciągi i dużą ilość świeżego śniegu pod szeroką nartą.

Bartosz Nowik

Instruktor Wspinaczki PZA, Instruktor Sportu o specjalności Wspinaczka Sportowa.

Wspinaczka stanowi dla mnie nieodzowny element codzienności. Każdego dnia wielokrotnie
i mimowolnie obracam w myślach słowo ,,wspinanie” oraz wszystko co z nim związane. Podczas prowadzenia drogi najbardziej cenię sobie moment pełnego zaangażowania, a także wewnętrznego wyciszenia jakie mu towarzyszą.Wspinam się głównie sportowo, ale każdego roku przynajmniej cześć sezonu przeznaczam na doskonalenie umiejętności wspinaczki na własnej asekuracji. Bouldering traktuje jako doskonałe uzupełnienie treningu oraz dobrą zabawę. Lubię odwiedzać nowe rejony skalne chociaż  na pierwszym miejscu bezkompromisowo stawiam czeski Labak.

Wolny czas poświęcam na poszerzanie wiedzy z zakresu metodyki treningu wspinaczkowego.

Praca instruktora daje mi mnóstwo satysfakcji oraz pozwala na nieustanny kontakt z ludźmi.

Paweł Kaczała

Wspinanie jest moją pasją i robię to już od 13 lat z mniejszymi i większymi przerwami na codzienność. Zaczynałem w małej miejscowości, pośród pasjonatów kujących drogi w ścianie stodoły. To, co lubię we wspinaniu, to oderwanie od codzienności, wyciszenie i jednocześnie skupienie całego siebie tylko na tej jednej czynności. W skałach najwięcej frajdy daje mi wspinanie onsight a w górach trudne tradowe wielowyciągi. Zimą trening na panelu urozmaicam poprzez starty w towarzyskich zawodach bulderowych. Jestem osobą z natury aktywną, więc zdarza mi się chodzić po górach (szczególnie zimą), spacerować po taśmie (slackline), przeciskać tyłek przez dziury w ziemi (zwane jaskiniami), plątać liny na drzewach, a potem z nich skakać i zjeżdżać (tyrolki, skoki wahadłowe). Jeśli poznałeś choć jedną z tych aktywności, na pewno znajdziemy wspólny język.
Od kilku lat prowadzę zajęcia ze wspinaczki, przekazując zdobytą wiedzę i doświadczenie. Jestem instruktorem sportu o specjalności wspinaczka sportowa.

Recepcja

Ania

Z Tarnogajem związana jestem już od paru lat. Znana jako specjalistka od robienia tostów i  Pani Bufetowa. Prywatnie miłośniczka dobrych książek. Każda wizyta w księgarni kończy się kupnem nowego egzemplarza do kolekcji. Drugą moją miłością jest Hiszpania. Uwielbiam jej klimat, słońce i jedzenie.

Amina

Już po pierwszych treningach wiedziałam, że wspinanie stanie się dla mnie czymś ważnym. Zaczęło się od liny, ale z czasem spróbowałam swoich sił również w boulderingu i tak już zostało:) Dzięki pracy na Tarnogaju poznałam wiele osób, z którymi mogę dzielić tę pasję.  Moim ulubionym rejonem jest Machov/bor.